Wielkanoc

Zajęcia z rodziną na święta wielkanocne

Wielkanoc z rodziną

Święta to świetny czas na rodzinne więzi, wolne od stresu cotygodniowej rutyny. Tych szczęśliwców będzie wyrzucać za granicę, ale dla większości z nas jest to urlop rodzinny, na który będziemy czekać. Hurra!

Przygotowaliśmy sugestie na specjalne okazje rodzinne; czasy, które staną się cennymi dziełami w rodzinnej mozaice wspomnień z dzieciństwa.

Zdobądź coś nowego

Czas z dziećmi wielkanocnymiUwolnij się od przymusu szkolnego biegu i pracy do pracy, masz czas, aby twoje dziecko nauczyło się czegoś nowego z Tobą jako naczelną cheerleaderką. Ostatni impuls na jej pierwszym dużym rowerze, zanim odjedzie z rosnącym zaufaniem; jego opanowanie skutera; pływanie jej pierwszej szerokości lub długości pod wodą; te dumne chwile „zrobiłem to” sprawiają, że wakacje. Wykorzystaj ten czas na Wielkanoc i pomóż dziecku osiągnąć coś nowego, dzięki czemu możesz świętować sukces jako rodzina. Nie jest to też nic złego nauczyć swych dzieci nowych rzeczy, a nawet twoich ulubionych gier. Siatkówka, poker królewski – wybór jest ogromny i w tens sposób każdy będzie miał wesoło spędzony czas.

Wypróbuj nowy sport razem

Wielkanocna zabawaGranie w gry komputerowe ze swoimi dziećmi może być świetną zabawą, ale jeszcze lepiej jest zejść z tej kanapy i razem uczestniczyć w prawdziwym sporcie. Uprawianie sportu z dziećmi działa dla was wszystkich na wielu poziomach budowania zespołu: adrenaliny – radość z bycia aktywnym, możliwość nauczenia ważnych rzeczy, takich jak bycie dobrym i złym przegranym, wspieranie się nawzajem, a nie dawanie i dumę z robienia czegoś najlepiej jak potrafisz.

Co więcej, możesz przeżyć tak wiele chwil razem jako rodzina – od epickiej porażki, która stanie się legendą rodziny (i być może nakręcona dla dobrobytu) do imponujących fizycznych atutów, które budują pewność siebie.

Prosty, ale zdecydowanie nie nudny sposób na spędzenie czasu

Kiedy myślimy z powrotem o naszych własnych dzieciach, często najcenniejsze wspomnienia to te, które spędzamy na zwykłych czynnościach – ale z naszymi rodzicami w dużej części obrazu.

Gry planszowe z rodzinąWrzeszcząc z radości, kiedy tato wyrzucił cię w powietrze na basenie; granie w gry planszowe jako rodzina z mnóstwem dokuczania i śmiechu; rozwałkowywanie ciasta na herbatniki, ostrożne wciskanie foremek do kształtowania i umożliwienie wylizania miski (zawsze najsmaczniejsze); prowadzenie pełnego futra w dół w grze w tag.

Czasami, jako rodzice, musimy pamiętać, że są to proste czasy, które są najważniejsze i te, które nasze dzieci będą kochać, kiedy wiedziałeś, że jesteś kochany i masz całkowitą uwagę swoich rodziców.

Odłącz się więc od telefonów komórkowych, wyłącz presję pracy i daj swoim dzieciom dar twojego niepodzielonego czasu i całkowitej obecności, gdy odkryjesz na nowo swoje wewnętrzne dziecko i będziesz grać razem. Lub po prostu czatuj.